Neler yeni
  • Arkadaşlar Lütfen Bonus Ne Zaman Yüklenecek? Bonus Halen Yüklenmedi? Türünden Şikayetleri PM üzerinden atmayın cevap verilmeyecektir. Chat Alanında Moderötörlerimiz veya ben Cevaplayacağım, Chata girmek için " Genel Sohbet Alanı " altında yer alan " Odaları Tara " diyerek Chat'a katılabilirsiniz. Bilginize.

Haber Türk Basketbolunun efsanesinden veda.

DragonFC

Moderator
Yönetici
#1
1536270741808.png

İsmet Badem Basketbol oyuncusu, yorumcusu ve köşe yazarıdır. 1972-73 sezonunda Türkiye Basketbol Ligi'nde oynamaya hak kazanan ilk Karadeniz takımı olan Samsunspor'da yıldızı parlayan Badem, Fenerbahçe (1976-77) ve Beşiktaş formaları da giymiştir.
Aktif basketbol yaşantısını noktaladıktan sonra bir süre Afrika'da, Mozambik'te yaşadı.
Türk basketbolunun Avrupa sahalarında başarılar kazanmaya başladığı 1993 yılından itibaren televizyonlardan naklen yayınlanan basketbol maçlarında Murat Murathanoğlu'nun sunduğu basketbol maçlarındaki yorumlarıyla ün kazandı.


Yıl 2000, Ülker - Barcelona maçında 30 saniye süresininn bitmesine rağmen, sayıyı veren hakemlere itiraz edip, masa hakemlerine koştu. Bu itirazında sayının geçersiz olmasını sağladı ve Ülker'in galibiyetine nail oldu. Basketbolu sevdiren adam İsmet Badem.

Fanatik Gazetesi'nde spor yazarlığı yapmış olan İsmet Badem, 2001 yılında Ben İsmet Badem isminde bir kitap çıkarmıştır.

İsmet Badem, 6 Eylül tarihinde Çanakkale'de geçirdiği trafik kazası sonrası hayatını kaybetti.